Spojení starších a mladších žáků s fotbalisty Aše

25.07.2017 21:00

[hocr] Minulý ročník jsme ještě odehráli se staršími žáky okresní přebor Chebska. Bohužel během aktivu, který pořádal OFS Cheb, jsme řešili nemilou otázku, co s mládežníky na okrese, neboť je jich čím dál tím více. Když jsem se díval na jakýkoliv okres v České republice, marně jsem hledal nějaký okres, kde hrají starší žáci a bohužel tato nemilá situace dorazila už i k nám do okresu. Pro letošek nám tedy OFS Cheb nemohl vypsat soutěž pro nedostatek mužstev.

Hledalo se ještě několik kompromisů a řešení ze strany OFS, avšak ani jedno nebylo možné realizovat. Další možná soutěž je již krajská, ovšem do této soutěže, kde hrají starší žáci jedenáctkový fotbal, oproti sedmičkovém k okrese, se nebylo možné přihlásit z důvodů počtu dětí.

Naskytla se tedy jedna možnost, a to spojení s fotbalisty Aše, kteří již krajský mládežnický fotbal hrají a potýkají se také s nestabilním počtem dětí. Během prázdnin se vyřizují veškeré formality a na podzim by měli již naši mladí fotbalisté nastoupit v krajské soutěži mladších a starších žáků.