Jáchymov - Hranice 1:2 (0:1)

17.09.2017 15:00

[jd] Do Jáchymova Hranice odjely s dost pozměněnou sestavou, protože se někteří hráči buď omluvili, nebo se jim nechtělo jet tak daleko. Celkem nás odjelo jen 13 hráčů, což je dost málo na 1.B třídu, ale co se dá dělat. Nastoupili jsme s tím, co je, a začali jsme utkání velmi aktivně. Hned v prvních minutách zápasu jsme měli 3 vyložené šance, kdy na domácího brankáře šel sám Honza Starsiak, ale nedal a z dorážky ho nepřekonal ani Vojta Horák ani znovu Starsiak.
Utkání to bylo vyrovnané, ale do vedení jsme šli my, když po krásné akci Starsiaka otevřel skóre Vojta Horák - 0:1. Utkání se potom hrálo většinou na naší půlce, kde si i domácí Jáchymov vytvořil šance, ale buď je nevyužil nebo je chytil výborně chytající Míra Piner. Obranu, která fungovala až na některé výjimky také jistě a v klidu, dobře řídila se svými zkušenostmi nová posila Hranic Roman Smaha, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:1 pro Hranice. Do 2. půle jsme nastoupili s odhodláním náskok buď zvýšit nebo alespoń ubránit hubené skóre. Chvíli se nám to dařilo, ale když hřiště musel opustit zraněný Zdeněk Brožek, tak se trošku rozhozená obrana dostala pod tlak domácích a z vymyšlené penalty domácí vyrovnali na 1:1. Pak se utkání odehrávalo na naší půlce,kde nás Jáchymov dostal pod tlak, ale my a naší bojovností, jsme dokázali dát branku, když ve středu hřiště vybojoval míč David Dorotovič a krásnou přihrávkou našel Vojtu Horáka a ten své sólo na brankáře suveréně proměnil. Nakonec se tato branka ukázala jako vítězná. Do konce utkání chybělo asi 15 minut, které jsme si pohlídali a ubránili. Myslim si, že jsme dnes vyhráli a odvezli si z Jáchymova 3 důležité body zaslouženě.